DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava

2022-2023 PTT Personel Alımına İlişkin Yaşanan Son Gelişmeler

Son Güncelleme :

26 Aralık 2022 - 10:22

2022-2023 PTT Personel Alımına İlişkin Yaşanan Son Gelişmeler

PTT personel alımında heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Posta ve Telgraf Teşkilatı personel alımı ilanlarını yakından takip ediliyor.

PTT personel alımına dair geri sayım devam ediyor. Yılın belli dönemlerinde çeşitli kadrolara istihdam edilmek üzere ilanları kendi sitesi üzerinden duyuran PTT, bu sene personel alımının ne zaman yapacağı ise merak konusu.

PTT PERSONEL ALIMI BAŞVURU KOŞULLARI NE?

PTT’de işe alınacak olan personel güncel şartları henüz belli değil. Genel şartlar ise şu şekilde sıralanmıştır:

a) 29/5/2009 tarihli ve 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanunun 28 inci maddesi kapsamında yer alanlar ve PTT’nin yurtdışındaki işyerlerinde istihdam yapılacaklar olanlar hariç Türk vatandaşı olmak.

b) On sekiz yaşını tamamlamış ve giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibaren otuz altı yaşından gün almamış olmak.

c) Kamu haklarından yasaklı bulunmamak.

ç) 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunun 53 üncü maddesinde yer alan süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı altı ay ve daha uzun zaman hapis cezası verilmesi ve bu ceza affa uğramış olsa da devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar olmak üzere, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama ve kaçakçılık, fuhuş, cinsel saldırıda bulunma, çocukların cinsel istismarı, zorla fuhuşa sevk etme, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar, cinsel saldırı, cinsel taciz, uyuşturucu uyarıcı madde imal ve ticareti, suç işlemek için örgüt kurma, tefecilik suçlarından kesinlikle mahkûm olmamak.

f) Engelli personel çalıştırılmasına dair mevzuat hükümleri saklı kalmak şartıyla, yurtiçinde ve yurtdışında devamlı görev yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı olmaması.

g) Başka kurum ve kuruluşlarda mecburi hizmet yükümlülüğü olması.

ğ) Atanacağı pozisyonlar için Yönetim Kurulu tarafından belirlenen öğrenim şartı haiz olması.

h) Herhangi bir sosyal güvenlik kurumunda ve kuruluşundan emekli olmaması.

PTT İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Gerekli şartları taşıdığı zaman kurumların uygulayacağı sınav ya da mülakatlara katılım sağlayarak başarılı olan kişiler, belli bir kadroda işe alınacak.

Aynı zamanda PTT, her yıl kendi web sitesi üzerinden konuyla alakalı farklı sitelerinde alım yapılacak personel sayısı ile vatandaşları bilgilendirmektedir.

YORUM ALANI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.