DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Cansu Cansu

Ankara Büyükşehir Belediyesi Vatandaşa Doğalgaz Yardımı Yapacak mı? Peki Ama Doğalgaz Yardımı Nasıl ve Nereden Alınır?

Son Güncelleme :

11 Aralık 2022 - 13:01

Ankara Büyükşehir Belediyesi Vatandaşa Doğalgaz Yardımı Yapacak mı? Peki Ama Doğalgaz Yardımı Nasıl ve Nereden Alınır?

Sosyal destekler yapılmaya devam edilirken alınan bilgiler neticesinde sosyal yardım işlerinde öncü belediyelerde yardıma muhtaç olan kişilere sosyal yardımda bulunmaya devam ediyor. Bunun ile birlikte birçok vatandaş ise Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından sosyal yardımların yapılıp yapılmayacağını merak ederken bu konu hakkında net bir bilgi paylaşımı gündeme geldi ve işte haberin tüm detayları…

Bilindiği üzere yüksek doğal gaz faturalarında ihtiyaç sahibi olan vatandaşları kurtarmayı amaçlayan birçok kurum ve kuruluş yer alırken aynı zamanda Ankara Büyükşehir Belediyesi de doğalgaz yardımı başlattı. Bunun ile birlikte birçok vatandaş Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatan doğalgaz yardımından kimlerin yararlanacağını merak ederken bu konu hakkında net bir bilgi paylaşımı gündeme geldi. Ayrıca sosyal destek ödemeleri nefes sosyal yardım işlerinde öncü belediyeler arasında yer alan Ankara Büyükşehir Belediyesi birçok sosyal yardımda bulunurken aynı zamanda doğalgaz yardımında bulunarak birçok vatandaşın yüzünü güldürürken aynı zamanda cebini rahatlatmayı da başardı. Alınan bilgiler neticesinde yüksek doğalgaz faturalarından ihtiyaç sahibi olan vatandaşları kurtarmayı amaçlayan Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal yardımların arasına doğalgaz yardımı da ekledi. Alınan bilgiler neticesinde Ankara Büyükşehir Belediyesinden alınabilen doğalgaz yardım miktarı da açıklanırken birçok vatandaş 2022 yılında yapılan doğalgaz yardımından kimlerin ne şekilde yararlanabileceğini ve doğalgaz yardımının nasıl yapıldığını araştırmaya koyuldu. Peki ama Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan doğalgaz yardımı hesaplara ne zaman yatıyor ve doğalgaz yardımının detayları nelerdir birçok vatandaş bu sorulara cevap ararken bizler de bu makalemizde doğalgaz yardımının detaylarını sizler ile paylaştık.

Doğalgaz Yardımı Detayları Belli Oldu

2019 yılından bu yana Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından doğalgaz destek ödemeleri yapılırken aynı zamanda pek çok belediyede sosyal projelere ortak olarak yardıma muhtaç olan vatandaşların yüzünü güldürmeyi başardı. Alınan bilgiler neticesinde devlet tarafından Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aracılığı ile yapılan sosyal yardımların arasında yine Belediyelerde yardıma muhtaç olan ailelere ve bireylere sosyal yardımda bulunmaya devam ediyor. O belediyeler arasında yer alan Ankara Büyükşehir Belediyesi ise ihtiyaç sahibi olan vatandaşların yüksek fatura maliyetinden kurtarmak amacı ile doğalgaz desteği ödemesi gerçekleştirmeye başladı. Bunun ile birlikte sosyal yardım işleri Müdürlüğü’nden yapılan duyuruda başvurular buradan alınacak ve Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin resmi internet sitesi üzerinden doldurulacak olan ön başvuru formu ile başvurular yapılabilecek. Birçok vatandaş Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan doğalgaz desteği ödenmesinin miktarını merak ederken alınan bilgiler neticesinde yapılacak olan doğalgaz desteği ödemesindeki bu yılki miktarda netlik kazandı. Peki ama bu yıl Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından muhtaç vatandaşları ödenecek olan doğalgaz miktarı ne kadar olacak ve ne zaman bu miktar hesaplara yatacak birçok vatandaş bu sorulara cevap arıyor.

Doğalgaz Desteği Ödemesi Ne Zaman Hesaplara Yatar?

Doğalgaz desteği ödemesinin detaylarının belli olmasının ardından birçok vatandaş bu destek ödemesinin ayın kaçında hesaplara yatacağını merak ederken bu konu hakkında resmi bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamalara göre maddi desteğe ihtiyacı olan ankaralılara nakit destek yardımından et yardımına kadar pek çok alanda yardım yapan Ankara Büyükşehir Belediyesi şimdi ise ısınma yardımı vermeye başladı. Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen sosyal yardımların alanı günden güne genişlerken her yıl kış aylarında sosyal destek ödemelerinden faydalanan vatandaşların sayısı da artıyor. Ayrıca alınan bilgiler neticesinde Başkent Kart isimli yardım kartını ekstra ısınma yardımı ücreti yatıran Ankara Büyükşehir Belediyesi aynı zamanda birçok vatandaşa nakit yardım dışında gıda yardımı da vermeye devam ediyor. Doğalgaz ya da kömür gibi ısınma giderlerinin karşılanabilmesi için 2022 yılında da doğalgaz yani yakacak yardımını sürdürme kararı alan Ankara Büyükşehir Belediyesi özellikle yardıma muhtaç olan vatandaşların yüzünü güldürmeyi başardı. Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan bu yakacak yardımının ne zaman hesaplara yatacağı birçok vatandaş tarafından merak söz konusu olurken alınan bilgiler neticesinde bu konu hakkında peş peşe açıklamalar geldi. Yapılan açıklamalara göre Ankara Büyükşehir Belediyesi doğalgaz ya da kömür gibi ısınma giderlerinin karşılanabilmesi için 2022 yılında bu yardımı sürdürme kararı alırken yardımları her ayın 16’sında yatırmaya da devam ediyor. Yani yardımlar her ayın 16’sında Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından hesaplara yatıyor. Ayrıca sosyal yardımlardan yararlanan vatandaşlar ve sosyal yardımları ilk defa başvuruda bulunan vatandaşlar doğalgaz yardımının miktarını da merak ederken bu konu hakkında da açıklamalar yapıldı. Yapılan açıklamalara göre pek çok Ankara alanının maddi açıdan desteklenmesi amaçlayan projeler Günden güne artarken Tüm türkiye’ye örnek olmayı başaran Ankara Büyükşehir Belediyesi ise vatandaşların soğuk kış aylarında da imdadına yetişti. Alınan bilgiler neticesinde Ankara Büyükşehir Belediyesi vatandaşların soğuk kış aylarında imdadına yetişirken diğer ısınma desteklerine de el attı. Bunun ile birlikte pek çok yardım paketini ihtiyaç sahibi olan kişilere ve ailelere ulaştıran Ankara Büyükşehir Belediyesi bununla da kalmadı ve Aralık ayının 16’sında yatacak olan ısınma desteğine ilişkin de Bir açıklamada bulundu. Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamalara göre 2022 doğalgaz yada ısınma desteğinin 500 TL olduğu da öğrenildi. Yani alınan bilgiler neticesinde doğalgaz desteğinden yararlanan vatandaşlar Aralık ayının 16’sında 500 TL Ankara Büyükşehir Belediyesinden doğalgaz yardımı alma hakkına sahip oluyor. Fakat bu destekten Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan destekten sadece yardıma muhtaç olan vatandaşlar ve muhtaçlık seviyesinin altında olan kişiler yararlanabiliyor.

 

YORUM ALANI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

ÇOK KAZANANLAR

ÇOK KAYBEDENLER

İŞLEM GÖRENLER